Op 16 april aanstaande draaien we de film Zwingli, met vooraf een maaltijd, om 18.00 uur.
De film start in het jaar 1519 in Zürich: de jonge weduwe Anna Reinhart leidt een bezorgd leven tussen angst voor de kerk en zorgen over de toekomst van haar drie kinderen. De komst van een man in de stad zorgt voor beroering: de jonge priester Ulrich Zwingli neemt zijn nieuwe functie op aan de Grossmünster in Zürich en ontlokt felle discussies met zijn preken tegen de grieven van de katholieke kerk. Zwingli’s revolutionaire gedachten beangstigen Anna. Maar als ze ziet hoeveel naastenliefde Zwingli heeft en niet alleen predikt, raakt ze steeds meer gefascineerd door hem.
Deze film verbeeldt de periode van reformatie in Zwitserland. Deze periode is vlak voor het ontstaan van de Anabaptisten (in Nederland Doopsgezinden). Volgens de overleveringen is tenminste één tak van de Doopsgezinden ontstaan door onenigheid over de reformatielijn van Zwingli.
Vooraf eten we met elkaar een (Zwitserse?) maaltijd. Dit keer zal de maaltijd in een wat grotere groep zijn. We eten om 18.00 uur samen met de deelnemers aan het voorafgaande Vredesspel (zie bericht daarover, ook daar welkom).
Vanwege de catering graag opgave bij a.p.hoogcarspel@gmail.com